Profilaktyka diagnostyka leczenie

Popularność szkoły rodzenia nieustannie rośnie. Jeszcze do niedawna przyszli rodzice zastanawiali się, czy w ogóle warto uczestniczyć w takich zajęciach. Dziś do szkoły rodzenia zgłasza się zdecydowana większość. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego personelu położniczego przede wszystkim przygotowują do porodu i pomagają opanować obawy i leki przed tym wydarzeniem. Są także skarbnicą wiedzy o pielęgnacji i zdrowiu przyszłego potomka. Zajęcia w szkole rodzenia  Multimedic są bezpłatne dla wszystkich, którzy zdecydowali się na opiekę naszej położnej. Jakie dodatkowe korzyści przyszli rodzice mogą zaczerpnąć z uczestnictwa w szkole rodzenia?

Rzetelna edukacja przedporodowa

Kobiety w ciąży często poszukują wiedzy na temat przebiegu samej ciąży i rozwoju płodu. W szkole rodzenia Multimedic położna dostarcza wszystkich informacji na ten temat. Zajęcia rozpoczynają się w 21 tygodniu ciąży i początkowo właśnie obejmują zagadnienia związane ze stanem zdrowia ciężarnej oraz z rozwojem płodu. Zaletą uczestnictwa w naszej szkole jest możliwość indywidualnej bezpośredniej komunikacji przyszłej mamy z położną. Każda ciąża jest inna, kobiety borykają się z różnymi dolegliwościami, mają też najróżniejsze obawy związane z przebiegiem ciąży i samym porodem. W szkole rodzenia Multimedic zajęcia są zindywidualizowane,  ciężarna może swobodnie rozmawiać z położną o swojej ciąży, zadawać pytania, czy też zasięgać porady w kwestiach związanych ze swoimi dolegliwościami, czy obawami. Położna informuje przyszłą mamę o zaleceniach żywieniowych, zakresie opieki prenatalnej, czy też o wszystkich zmianach, jakie zachodzą w ciele kobiety podczas ciąży. Na zajęciach również bardzo dużo czasu poświęca się tematowi zdrowego rozwoju płodu. Wykonuje się ocenę ruchów płodu, pomiar tętna płodu i pomiar ciśnienia tętniczego przyszłej mamy.

Przygotowanie do porodu

Temat porodu i opieki okołoporodowej jest bardzo szeroko mawianym zagadnieniem. Położna dostarcza wszelkich informacji na temat oznak rozpoczynającej się akcji porodowej, jej przebiegu i zakończenia. Omówione zostają możliwości łagodzenia bólu, techniki prawidłowego oddychania i relaksacji podczas porodu, jak również kwestie związane ze znieczuleniem oraz przebiegiem cesarskiego cięcia. Odrębnym tematem poruszanym w tym module są kwestie porodu rodzinnego, roli osoby towarzyszącej i postępowania w chwili narodzin dziecka.

Połóg i karmienie piersią

Zajęcia poświęcone tematowi połogu i zdrowia kobiety po porodzie mają również bardzo istotne znaczenie. Omawiane są potrzeby fizjologiczne i psychiczne kobiety w połogu, jak również przedstawione informacje na temat możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w tym czasie. Karmienie piersią jest obszernym modułem tematycznym, którego celem jest przygotowanie kobiety do karmienia dziecka, zapoznanie z fizjologią i technikami wspomagania laktacji. Położna zapoznaje ciężarną również ze sposobami przystawiania dziecka do piersi.

Opieka nad noworodkiem

Podczas zajęć w szkole rodzenia ciężarna ma również możliwość zapoznania się z niezbędnymi informacjami na temat pielęgnacji, rozwoju i zdrowia nowonarodzonego dziecka. Oprócz omówienia kwestii związanych z wyprawką, czy kąpielą noworodka, położna zapoznaje przyszłą mamę również z tematami, które związane są bezpośrednio ze zdrowiem i rozwojem małego dziecka. Poruszane są tematy szczepień, pierwszej pomocy przedmedycznej, potrzeb żywieniowych, czy problemów, z którymi najczęściej spotykają się młodzi rodzice. Podczas wszystkich zajęć ciężarna ma możliwość zadawania pytań i aktywnego przećwiczenia omawianych technik. W szkole rodzenia Multimedic przyszli rodzice zapoznają się nie tylko ze wszystkimi informacjami na temat ciąży i porodu, ale także będą mogli zapoznać się z wszystkimi wyzwaniami, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo.

Wszystkich szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w bezpłatnej szkole rodzenia Multimedic można zaczerpnąć dzwoniąc pod nr tel. 81 307 04 48

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Punkt szczepień
Punkt szczepień
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Kącik dla mam karmiących
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

Lublin, ul. Józefa Franczaka Lalka 43
20-325 Lublin

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908

 

Facebook