Profilaktyka diagnostyka leczenie

Ginekolog czuwający nad bezpieczeństwem ciężarnej kobiety powinien być osobą nie tylko godną zaufania i kompetentną, ale i kontaktową, otwartą na pytania i chętnie udzielającą na nie odpowiedzi. Dzięki odpowiedniej opiece kobieta czuje się pewniej, a tym samym cały okres ciąży jest dla niej mniej stresujący. Jak znaleźć tego właściwego lekarza? Czym kierować się przy jego wyborze? Czy pozostać przy dotychczasowym ginekologu, czy może poszukać kogoś innego?

Udzielenie trafnej odpowiedzi na tego typu pytania w dużym stopniu zależy od zdefiniowania stanu, w jakim znajduje się dana kobieta. Gdy ciąża od początku przebiega w sposób prawidłowy, jest to kolejna ciąża i kontakt z ginekologiem ogranicza się jedynie do rutynowych wizyt oraz wykonywanych w ich ramach badań, wówczas lekarzem prowadzącym w większości przypadków pozostaje ginekolog, z którego usług kobieta korzysta już od dłuższego czasu. Jednak gdy ciąża jest zagrożona, większość kobiet oczekuje od lekarza dodatkowego wsparcia, w tym możliwości nawiązania z nim szybkiego kontaktu. Niestety w takiej sytuacji nie każdy lekarz się sprawdzi. Wiele zależy również od nawiązanej z lekarzem nici porozumienia i poziomu wzajemnego zaufania. Gdy masz dobry kontakt z ginekologiem i mu ufasz, poszukiwanie nowego lekarza nie ma większego sensu.

Dla wielu kobiet, zwłaszcza gdy jest to pierwsza ciąża lub ciąża zagrożona, ważnym argumentem przy wyborze lekarza prowadzącego jest możliwość nawiązania z nim szybkiego kontaktu telefonicznego. To bardzo ważne, by w momencie, w którym coś wzbudzi niepokój kobiety, miała ona możliwość natychmiastowego skontaktowania się ze swoim ginekologiem i w razie potrzeby, skorzystania z konsultacji w jego gabinecie. W ramach podstawowej opieki ginekologicznej przy okazji każdej wizyty kobieta powinna mieć zmierzone ciśnienie i zostać zważona. Poza tym standardowym badaniem jest prześwietlenie USG, które podczas ciąży powinno być wykonane minimum trzy razy. Podczas pierwszej wizyt kobieta powinna zostać poinformowana o możliwych objawach, jakie mogą pojawić się podczas ciąży i uzyskać informację, jak na nie reagować. Dodatkowo, przy okazji kolejnych wizyt, powinna mieć także możliwość zadawania dodatkowych pytań związanych z ciążą i oczekiwać udzielenia na nie możliwie jasnych odpowiedzi.

Gdy dotychczasowy ginekolog jest niechętny do współpracy, wydaje się lekceważyć kobietę i nie jest skory do udzielania odpowiedzi na istotne z jej punktu widzenia pytania, wówczas warto zastanowić się nad jego zmianą. Argumentem do zmiany może być również brak możliwości nawiązania szybkiego kontaktu czy umówienia wizyty bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Ważny jest także zakres opieki, w tym wykonywanych i zlecanych do wykonania przez lekarza badań.

Przyszłe mamy zapraszamy do poradni ginekologicznej w Centrum Medycznym Multimedic.

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Punkt szczepień
Punkt szczepień
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Kącik dla mam karmiących
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

Lublin, ul. Józefa Franczaka Lalka 43
20-325 Lublin

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908

 

Facebook