Profilaktyka diagnostyka leczenie

Wykorzystanie naturalnych substancji znajdujących się w krwi pacjenta podczas zabiegów medycyny estetycznej cieszy się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na ich dużą skuteczność, ale także wysokie bezpieczeństwo stosowania. Osocze bogatopłytkowe (ang. platelet-rich plasma, PRP) stosowane jest obecnie w zabiegach stomatologicznych, chirurgicznych, w dermatologii i ortopedii, zwiększając szybkość przebiegu naturalnych procesów regeneracyjnych. Jak to działa?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

W składzie krwi znajdziemy wiele substancji niezbędnych do odżywiania komórek ludzkiego ciała, odpowiedzialnych za ich prawidłowe funkcjonowanie i rozwój. Leukocyty, płytki krwi, erytrocyty, a także czynniki wzrostu, mikro- i makroskładniki można pozyskać bezpośrednio z krwi pacjenta i podać je w miejsce wymagające regeneracji. Osocze bogatopłytkowe jest odwirowanym koncentratem pożądanych substancji, które mogą pomóc w regeneracji blizn, sprzyjają zwiększeniu ukrwienia i wzrostowi włókien kolagenowych, poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry, wspierają naturalne procesy jej regeneracji. Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta, terapia PRP jest zabiegiem bezpiecznym, oczywiście pod warunkiem jej realizacji w odpowiednich warunkach, przez przeszkolonego lekarza.

Jak wygląda zabieg?

Przed poddaniem się terapii PRP lekarz przeprowadza wywiad, który może ujawnić pewne przeciwwskazania do jego realizacji. Gdy takich przeciwwskazań nie ma, od pacjenta zostaje pobrana niewielka ilość krwi, którą następnie odwirowuje się w specjalnej maszynie. Uzyskane z ten sposób osocze bogatopłytkowe jest aplikowane przez lekarza w miejsce wymagające regeneracji – twarz, skóra głowy, blizna. Takie miejsce przed zabiegiem jest znieczulane specjalnym kremem, dzięki czemu cała procedura, która wiąże się z przerwaniem ciągłości tkanek, jest mniej bolesna i nie sprawia pacjentowi większego dyskomfortu.

Wampirzy lifting

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cieszą się coraz większą popularnością, co wynika z ich rosnącej dostępności oraz wysokiej skuteczności działania. Efekty zabiegu są widoczne już kilka dni po jego przeprowadzeniu. Jednak dla skutecznej rewitalizacji skóry zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów w odstępach 2-3 miesięcy i w razie potrzeby ich ponowienie po roku lub 6 miesiącach. Terapia PRP pomaga przywrócić młodzieńczą gęstość skóry, tym samym zwiększając jej elastyczność i jędrność. Skóra po serii zabiegów wygląda świeżo, staje się gładsza i bardziej napięta.

Przeciwwskazania do terapii PRP – osoczem bogatopłytkowym

Niestety nie każdy może poddać się tego typu zabiegowi. Przeciskaniem do jego realizacji może być choroba nowotworowa, zaburzenia krzepnięcia oraz inne choroby krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych czy ciąża – zabieg należy odłożyć na czas po porodzie, po ustaniu laktacji. Ze względu na autologiczny charakter preparatu, jego podanie pod skórę nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia poważnych reakcji alergicznych. Oczywiście w miejscu zabiegu może pojawić się rumień czy delikatny obrzęk, ale jest to związane przede wszystkim ze sposobem przeprowadzenia zabiegu (nakłuciem skóry), a nie ze składem zastosowanego preparatu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym wymaga przerwania ciągłości skóry, a zatem jest zabiegiem inwazyjnym, w związku z czym zawsze powinna być wykonywana przed lekarza. Choć zabieg nie jest przesadnie bolesny, to jednak trzeba liczyć się z niewielkim dyskomfortem zarówno w trakcie jego przeprowadzania, jak i krótko po jego wykonaniu – do czasu ustąpienia delikatnego obrzęku i zaczerwienienia skóry.

Zapraszamy do zapoznaina się z ofertą zabiegów medycyny estetycznej w Centrum Medycznym Multimedic.

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Punkt szczepień
Punkt szczepień
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Kącik dla mam karmiących
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

 

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908