Profilaktyka diagnostyka leczenie
Profilaktyka diagnostyka leczenie

Jeśli zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów lub wręcz przeciwnie, chcesz przytyć, ewentualnie potrzebujesz żywieniowej porady, gdy zdiagnozowano u Ciebie nową chorobę, taką jak cukrzyca, wizyta u dietetyka wydaje się jak najbardziej wskazana. Jak do takiej wizyty należy się przygotować?

Dzienniczek żywieniowy

Jednym ze sposobów na przygotowanie się do spotkania z dietetykiem jest opracowanie własnego dzienniczka żywieniowego. Oczywiście na pierwszą wizytę można wybrać się bez takiego dzienniczka, ale jego wcześniejsze przygotowanie ułatwi diagnostykę i pomoże w szybkim opracowaniu diety – odpowiednich zaleceń żywieniowych, które będą dostosowane do Twoich specyficznych potrzeb. Jak powinien wyglądać taki dzienniczek?

W dzienniczku zapisujemy wszystkie produkty spożywcze, jakie zjedliśmy w ciągu wybranych trzech dni tygodnia. Nie muszą to być kolejne dni. Najlepiej jednak gdy opiszemy dwa dni robocze i jeden dzień wolny. To dość ważne, bo w większości przypadków nasz sposób żywienia w tygodniu różni się od tego, jak odżywiamy się w weekendy i święta. W dzienniczku powinny znaleźć się takie informacje jak pora jedzenia, co jemy i w jakiej ilości. Nie piszemy ogólników, ale staramy się przygotować maksymalnie precyzyjny opis tego, co zjadamy w ciągu dnia. Dla przykładu zamiast ogólnego opisu typu: trzy bułki z wędliną, zamieszczamy taki opis jak: trzy bułki pszenne małe, jedna łyżka masła, sześć plasterków szynki wieprzowej, duży pomidor. Taki opis pozwala na oszacowanie liczby spożywanych kalorii i proporcji substancji odżywczych w wybranym posiłku. Oczywiście w dzienniczku umieszczamy również informacje o wszystkich napojach, po jakie sięgamy w ciągu dnia.

W prowadzeniu dzienniczka żywieniowego najważniejsza jest uczciwość i systematyczność. Im dokładniej będziemy go prowadzić, tym większa skuteczność diety, jaką zaleci nam dietetyk.

Szczegółowy wywiad z pacjentem

Warto pamiętać, że podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi z nami dość szczegółowy wywiad. Zapyta o naszą codzienną aktywność fizyczną, choroby, na które cierpimy czy podejmowane przez nas wcześniejsze próby zmiany codziennych nawyków żywieniowych. Również w tym przypadku przy odpowiedziach warto być możliwe szczerym. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i nerwów związanych z wprowadzaniem zaleconej nam diety.

Zapraszamy na konsultacje do poradni dietetycznej w Centrum Medycznym Multimedic.

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

01
Kącik dla dzieci
02
Punkt szczepień
03
Rejestracja
10
Rejestracja
04
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
05
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
06
Gabinet lekarski
07
Gabinet lekarski
08
Poczekalnia
09
Poczekalnia
11
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

 

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908