Profilaktyka diagnostyka leczenie

Wczesne wykrycie choroby daje największe szanse na wdrożenie skutecznego leczenia i albo na zupełne wyleczenie pacjenta, albo powstrzymanie postępujących zmian, ewentualnie kontrolowanie przebiegu choroby, tak by przez możliwie najdłuższy czas zapewnić pacjentowi wysoki komfort życia.

W celu zdiagnozowania chorób układu krążenia najczęściej wykonuje się dwa podstawowe typy badań. Są to badania laboratoryjne, przede wszystkim badanie poziomu cholesterolu, trójglicerydów i cukru (badanie powinno być wykonane na czczo). Są to również nieinwazyjne badania specjalistyczne, takie jak klasyczne EKG (elektrokardiogram) lub specjalistyczne EKG, czyli tzw. holter (badanie trwające 24h), a także echo serca czy RTG klatki piersiowej. Gdy choroba jest zaawansowana lub podstawowe badania wykażą konieczność wykonania pogłębionej diagnostyki, zwykle zlecane są kolejne badania specjalistyczne. Są to badania inwazyjne, które najczęściej wykonuje się w szpitalu. Takie badania to m.in. koronografia, koronoplastyka czy cewnikowanie serca.

Podstawowym wskazaniem do wykonania badań oceniających aktualny stan układu krążenia są specyficzne dolegliwości zgłaszane przez pacjenta. Takimi dolegliwościami mogą być kołatania serca, bóle w klatce piersiowej, uczucie słabości, przewlekłe zmęczenie czy duszność. Oczywiście badania tego typu wykonuje się również profilaktycznie, zwłaszcza w przypadku osób z grupy podwyższonego ryzyka. Do grupy podwyższonego ryzyka chorób układu krążenia zaliczane są osoby otyłe, prowadzące nieaktywny tryb życia, wykonujące stresującą pracę, palące tytoń, niezdrowo się odżywiające, z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Do grupy ryzyka z uwagi na przyczyny niemodyfikowalne standardowo zalicza się również osoby po 65 roku życia, mężczyzn i osoby obciążone genetycznie (gdy w rodzinie ktoś już chorował na serce). Gdy dana osoba spełnia kilka wymienionych kryteriów, istnieje większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości wystąpi u niej jedna z typowych chorób układu krążenia i taką osobę należy możliwie szybko poddać wstępnej diagnostyce.

Warto pamiętać, że modyfikacja stylu życia może pomóc w wyjściu z grupy osób o podwyższonym ryzyku chorób układu krążenia. Wystarczy zmienić codzienną dietę, schudnąć, rzucić palenie i zacząć uprawiać jakąś formę sportu – po prostu zacząć się ruszać, by w radykalny sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce.

Kompleksową diagnostykę chorób serca wykonasz w Centrum Medycznym Mulimedic. Na badanie holter można umówić się od poniedziałku do piątku, nie jest wymagane skierowanie, badanie jest odpłatne i trwa 24 h, koszt holtera RR 50 zł, holtera EKG 80 zł.

Telefon do rejestracji: 81 307 04 48

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Punkt szczepień
Punkt szczepień
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Kącik dla mam karmiących
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

Lublin, ul. Józefa Franczaka Lalka 43
20-325 Lublin

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908

 

Facebook