Profilaktyka diagnostyka leczenie
dietetyk Lublin

Tania i łatwo dostępna żywność w połączeniu ze zmianą stylu życia (ogólnym zmniejszeniem aktywności fizycznej współczesnego człowieka) stanowi główną przyczynę dzisiejszej epidemii otyłości.

Nadwaga to problem natury społecznej i zdrowotnej. Warto przy tym zaznaczyć, że balast nadprogramowych kilogramów w znaczący sposób zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu krążenia oraz cukrzycy. Jeśli zatem chcesz zadbać o zdrowie, poprawić swój wygląd i kondycję fizyczną, zacznij odżywiać się z głową. Dietetyk pomoże w ustaleniu diety dostosowanej do potrzeb konkretnej osoby. Dzięki prawidłowo dobranej diecie można schudnąć i zapobiec wystąpieniu efektu jojo.

Odchudzanie na własną rękę

Większość osób borykających się z problemem nadwagi odchudzanie zaczyna od rygorystycznej diety znalezionej w sieci, w kolorowym czasopiśmie lub zasłyszanej w telewizji. Według założeń taka dieta ma przynieść rewelacyjne efekty w krótkim czasie, zwłaszcza jeśli połączymy ją z aktywnością fizyczną. Jednak najczęściej po kilkunastu dniach, ewentualnie kilku tygodniach trzymania się diety, przychodzi czas znużenia ciągłymi wyrzeczeniami i powrót do dawnych nawyków żywieniowych. Zarzucenie diety najczęściej skutkuje efektem jojo, czyli powrotem do pierwotnej wagi, a niekiedy jeszcze większą nadwagą.

Warto pamiętać, że radykalne diety wiążące się z drastycznym ograniczeniem ilości spożywanych kalorii lub tzw. monodiety (bazują na wybranej grupie produktów) są mocno obciążające dla organizmu człowieka, zwłaszcza jeśli odchudzająca się osoba cierpi na chorobę przewlekłą. Poza tym niektóre choroby, takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy czy schorzenia związane z nierównowagą hormonów płciowych mogą wpływać na zaburzenia wagi, przez co przejście na dietę bez wykonania podstawowych badań medycznych może mieć daleko idące skutki – takie odchudzanie będzie nie tylko mało efektywne, ale i niebezpieczne dla zdrowia odchudzającej się osoby.

Kiedy wybrać się do dietetyka?

Jeśli pierwsze samodzielne próby odchudzania spełzły na niczym, brakuje nam fachowej wiedzy lub podejrzewamy u siebie występowanie choroby, która wpływa na nasz metabolizm, przeszkadzając w skutecznym odchudzeniu się, wizyta u dietetyka wydaje się jak najbardziej celowym i zasadnym działaniem, jakie możemy podjąć.

Profesjonalny dietetyk jest osobą dysponującą szeroką wiedzą z zakresu chorób metabolicznych i zasad prawidłowego żywienia, dzięki czemu przygotowana przez niego dieta będzie uwzględniała wszystkie potrzeby żywieniowe konkretnej osoby, tak by zachować ją w zdrowiu i jednocześnie pozwolić jej zrzucić balast nadprogramowych kilogramów. Co ważne, diety przygotowane przez profesjonalistów nie gwarantują szybkich i spektakularnych efektów, pomagają jednak przystosować się do zdrowych nawyków żywieniowych i tym samym podtrzymać korzystny efekt odchudzania w dłuższej perspektywie czasu. Racjonalna, odpowiednio zbilansowana dieta to mniejsze ryzyko efektu jojo w przyszłości. Jeśli zatem Twoje dotychczasowe diety zwykle kończyły się szybkim powrotem do dawnej wagi, wizyta u dietetyka może pomóc w uporaniu się z tego typu problemem.

Należy pamiętać, że dietetyk nie tylko pomaga w ustaleniu diety dostosowanej do potrzeb żywieniowych konkretnej osoby, ale także w zdiagnozowaniu ewentualnych chorób, które mogą wpływać na zaburzenia wagi u takiej osoby.

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk to osoba, której praca zwykle kojarzy się z odchudzaniem. Warto jednak pamiętać, że eksperci z zakresu dietetyki zajmują się również ustalaniem specjalnych diet dla osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia, którzy nie mają problemów z nadwagą, a wręcz przeciwnie, w wielu sytuacjach borykają się z niedowagą. Z doświadczonym dietetykiem powinny skonsultować się przede wszystkim osoby chorujące na cukrzycę, borykające się z podwyższonym stężeniem cholesterolu we krwi, osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, chorujące na serce i wiele innych. Współcześnie zaleca się, by z usług dietetyków korzystały również kobiety starające się o dziecko, świeżo upieczone mamy podczas karmienia piersią, a także panie w okresie menopauzy. Oczywiście z porad dietetyków korzystają również amatorzy różnych dyscyplin sportu i profesjonalni sportowcy, którym zależy na poprawie wydolności lub siły.

Zapraszamy na konsultację do naszej poradni dietetycznej w Centrum Medycznym Multimedic.

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Punkt szczepień
Punkt szczepień
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Kącik dla mam karmiących
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

 

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908