Profilaktyka diagnostyka leczenie
Bezpłatna szkoła rodzenia

Jeśli spodziewasz się pierwszego lub kolejnego dziecka i chcesz przygotować się do porodu, a przy okazji zależy Ci na usystematyzowaniu lub odświeżeniu swojej wiedzy na temat opieki nad dzieckiem, zajęcia w szkole rodzenia z pewnością nie będą stratą czasu. Zwykle prowadzą je osoby dysponujące dużym doświadczeniem – lekarze, położne i inni specjaliści. Prócz wiedzy teoretycznej, uczysz się również praktyki. Poznajesz techniki, które pomogą Ci podczas porodu i przy pielęgnacji dziecka. 

Szkoła rodzenia przy szpitalu

Zajęcia w szkole rodzenia są otwarte dla kobiet spodziewających się swojego pierwszego dziecka, a także dla pań, które czekają na kolejne dziecko i chcą odświeżyć swoją wiedzę. Dobrze, gdy w zajęciach uczestniczą również osoby, które będą wspierały ciężarną podczas porodu, pomagając jej w wykonywaniu zaprezentowanych podczas zajęć ćwiczeń. Gdy szkoła rodzenia znajduje się w szpitalu, uczestnicy zajęć mogą zapoznać się z pracującym w nim personelem medycznym, oswoić się z panującą w szpitalu atmosferą, standardem jego wyposażenia i obowiązującymi w nim procedurami. Dzięki temu późniejszy pobyt w szpitalu powinien być bardziej znośny i mniej stresujący. Poza tym bezpośredni kontakt z lekarzem lub położną daje możliwość zadania wielu interesujących ciężarną pytań. Zdobyta w ten sposób wiedza wydaje się zawsze bardziej wiarygodna niż informacje pozyskane z innych źródeł, chociażby takich jak książki czy Internet.

Zalety uczestnictwa w zajęciach w szkole rodzenia

Prócz możliwości zdobycia nowej wiedzy i nauki umiejętności praktycznych, które pomogą podczas porodu i w pierwszych tygodniach opieki nad niemowlęciem, zajęcia w szkole rodzenia to także dobra okazja do zbliżenia partnerów. Uczestniczący w takich warsztatach ojciec dziecka może łatwiej zrozumieć rozterki i obawy swojej partnerki. Wspólne uczestnictwo w zajęciach jest również sposobem na podkreślenie wzajemnego zaangażowania w przyszłe wychowanie dziecka. Mężczyzna biorący udział w zajęciach szkoły rodzenia daje wyraz swojego wsparcia nie tylko na czas ciąży czy porodu, ale także na czas opieki nad dzieckiem. Współcześnie coraz więcej mężczyzn uczestniczy w porodach i takie zajęcia są doskonałym sposobem, by się do tego odpowiednio przygotować.

Szkoła rodzenia jest także dobrą okazją do poznania nowych osób, które znajdują się w podobnej sytuacji. Dzięki temu można podzielić się swoimi obawami i troskami, zawiązać nowe znajomości lub trwałe przyjaźnie, dopytać o intrygujące nas sprawy, a przez to poczuć się znacznie pewniej i nieco swobodniej, co ułatwi przejście przez kolejne etapy ciąży i poród.

Jaka alternatywa dla szkoły rodzenia?

Jeśli nie masz możliwości wzięcia udziału w tego typu spotkaniach, gdy brakuje Ci na nie czasu lub gdy odradza Ci to Twój lekarz, warto spróbować porozmawiać z położną, mamą lub przyjaciółką, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem i zechce się nim z Tobą podzielić. Praktyczne wskazówki są bardzo cenne, zwłaszcza jeśli udziela ich osoba, której ufamy. Cennym wsparciem mogą być również książki i różnego rodzaju publikacje dostępne w sieci. Warto jednak pamiętać, że najlepszym nauczycielem jest codzienna praktyka i gdy zostaje się mamą, rzeczy na pozór skomplikowane szybko stają się rutyną. Nie warto przejmować się dobrymi niepowodzeniami i brakiem perfekcji. Nawet jeśli Twoja technika przewijania nie będzie doskonała, ważniejsze od manualnej sprawności będzie uczucie, jakim obdarzysz dziecko.

Szkoła rodzenia to spory atut dla rodziców spodziewających się swojego pierwszego dziecka, ale w zajęciach z powodzeniem mogą uczestniczyć w nich również osoby mające już dzieci, które wcześniej doświadczyły całego procesu związanego z ciążą i porodem. Dzięki zajęciom przyszli rodzice mogą poczuć się pewniej, oswoić się z nową sytuacją i przyszłymi obowiązkami. Przed wyborem konkretnej szkoły warto sprawdzić jej program i czas trwania kursu. Dla wygody warto wybrać szkołę blisko domu lub w szpitalu, w którym planowany jest poród. 

Centrum Medyczne Multimedic zaprasza na zajęcia w bezpłatnej szkole rodzenia w Lublinie.

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

01
Kącik dla dzieci
02
Punkt szczepień
03
Rejestracja
10
Rejestracja
04
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
05
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
06
Gabinet lekarski
07
Gabinet lekarski
08
Poczekalnia
09
Poczekalnia
11
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

 

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908