Profilaktyka diagnostyka leczenie

W przypadku problemów natury psychicznej lub społecznej, z którymi nie umiemy uporać się samodzielnie, wskazane jest skorzystanie z pomocy doświadczonego psychologa lub psychiatry. Poradnie psychologiczne powinny być otwarte dla każdego, kto potrzebuje pomocy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, w tym dla osób indywidualnych, par i małżeństw.

Struktura organizacyjna

W zależności od przyjętego modelu organizacyjnego poradnia psychologiczna może funkcjonować jako samodzielna jednostka lub część większej przychodni czy kliniki. W tym drugim przypadku zwykle ma formę jednego z wielu gabinetów, w których przyjmują lekarze różnych specjalności. Poradnia psychologiczna może być również częścią większej poradni zdrowia psychicznego. Niestety w naszym kraju wciąż spotykamy się ze stygmatyzacją zaburzeń i problemów psychicznych, stąd wiele osób rezygnuje z pomocy specjalisty przyjmującego w ogólnodostępnej przychodni lub w większej poradni zdrowia psychicznego. Wynika to z obawy przed posądzeniem o ciężkie zaburzenie psychiczne potocznie określane mianem obłędu lub szaleństwa. 

Cel działania

Podstawową funkcją poradni psychologicznych jest niesienie pomocy ludziom, którzy nie radzą sobie z pewnymi sytuacjami, jakich doświadczają w życiu codziennym. Oczywiście trudno o jednoznaczne zdefiniowanie takich problemów, bo w praktyce mogą one dotyczyć różnych sfer naszego życia. Dla jednych będą to problemy w kontaktach interpersonalnych, dla innych trudność w przystosowaniu się do nowej szkoły czy pracy, a jeszcze dla innych nałóg, z którego objęć choć chcą, nie potrafią się wyswobodzić. Poradnie psychologiczne zajmują się również niesieniem pomocy osobom, których związki znalazły się w kryzysie. Co warte podkreślenia, zadaniem pracowników poradni nie jest eliminacja problemu, z tym każdy pacjent musi uporać się we własnym zakresie, a jedynie jego zidentyfikowanie i wskazanie możliwych opcji działania.

W wielu przypadkach skuteczna okazuje się już pierwsza wizyta. Część z nas nie potrafi w sposób obiektywny, w pełni samodzielnie zidentyfikować przyczyn dręczących nas problemów psychicznych i dopiero fachowe spojrzenie kogoś z zewnątrz, kto dysponuje odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i autorytetem, potrafi otworzyć nam oczy, tym samym w znaczący sposób ułatwiając wyjście z trudnej, niekiedy mocno już zapętlonej sytuacji. Oczywiście w pewnych sytuacjach, przy złożonych problemach, pojedyncza wizyta w poradni nie będzie wystarczająca. Poradnie psychologiczne zajmują się zatem nie tylko świadczeniem doraźnych usług w formie konsultacji, ale także leczeniem cyklicznym, zwykle mającym formę wielotygodniowej terapii. Poza tym funkcją poradni psychologicznych jest również przeprowadzanie interwencji kryzysowych czy organizacja różnego rodzaju warsztatów. W tym obszarze wiele zależy od tego, dla kogo poradnia świadczy usługi – dla dorosłych czy dzieci.

Wskazania do konsultacji w poradni psychologicznej dla dorosłych

Do najczęściej występujących problemów, z jakimi mierzą się psycholodzy i psychiatrzy pracujący w poradniach dla dorosłych, zalicza się m.in. dręczące pacjentów uczucie braku kontroli nad swoim życiem, braku umiejętności radzenia sobie z codziennością, emocjonalnego kryzysu, niepokoju, utrzymującego się przez dłuższy czas ucząca wypalenia i pogorszenia nastroju, problemów w związkach lub kontaktach międzyludzkich czy radzenia sobie z właśnie zdiagnozowaną, poważną chorobą.

Jak dostać się do poradni psychologicznej?

Mnogość problemów, z jakimi na co dzień spotykają się pracownicy poradni psychologicznych sprawia, że z usług tego typu ośrodków możliwość skorzystania powinien mieć praktycznie każdy, kto tylko tego potrzebuje. W przypadku placówek prywatnych nie ma z tym żadnego ograniczeń. Na konsultację może zgłosić się każdy. Wystarczy ustalić termin i wnieść odpowiednią opłatę. W przypadku poradni psychologicznych mających kontrakt z NFZ, do umówienia się na konsultację potrzebne jest skierowanie. Takie skierowanie może zostać wydane przez lekarza rodzinnego, pediatrę, psychiatrę lub lekarza innej specjalności.

Zapraszamy do poradni psychologcznej w Centrum Medycznym Multimedic.

image

Umów wizytę w Centrum Medycznym Multimedic

Zapraszamy do skorzystania z poradni lekarza rodzinnego, poradni lekarzy specjalistów, gabinetu diagnostyczno - zabiegowego czy punktu szczepień w naszym Centrum Medycznym.

Image

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Punkt szczepień
Punkt szczepień
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Rejestracja
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Gabinet lekarski
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Poczekalnia
Kącik dla mam karmiących
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

Lublin, ul. Józefa Franczaka Lalka 43
20-325 Lublin

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908

 

Facebook