Profilaktyka diagnostyka leczenie

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Ze względu na większe obciążenie dla organizmu i towarzyszące ciąży zmiany hormonalne, do tego wyjątkowego momentu warto przygotować się odpowiednio wcześniej, jeszcze przed poczęciem dziecka. Dzięki temu momenty fizycznego osłabienia organizmu, do których dochodzi niemal zawsze w czasie ciąży, będą nieco mniej dokuczliwe. Poza tym zmniejszy się również ryzyko ewentualnych powikłań ciążowych.

Znalezienie dobrego ginekologa

To pierwsza krok, jaki warto wykonać, przygotowując się do ciąży. Podczas pierwszej wizyty ginekolog przeprowadzi wywiad medyczny, wypyta o przypadki chorób w rodzinie, wykona podstawowe badania i pobierze próbki do cytologii. Dzięki temu będzie wiedział, z jakimi problemami trzeba będzie się zmierzyć podczas ciąży i na co kobieta powinna w sposób szczególny uważać. Wybór odpowiedniego ginekologa ma kluczowe znaczenie dla spokoju oraz psychicznego komfortu kobiety. Ostatecznie podczas ciąży z takim lekarzem trzeba będzie spotykać się wielokrotnie. Dobrze zatem, by ginekolog był osobą, której kobieta może zaufać i w której towarzystwie będzie czuła się w pełni komfortowo. Zapraszamy do poradni ginekologicznej w Centrum Medycznym Multimedic.

Możliwość wykonania badań genetycznych

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii dostęp do badań genetycznych jest dziś znacznie łatwiejszy niż kilka lat temu. Wykonanie tego typu diagnostyki poleca się zwłaszcza tym parom, w których rodzinach występują lub występowały choroby o podłożu genetycznym. Diagnostyka wykonana pod określonym kątem pozwoli oszacować prawdopodobieństwo przekazania wadliwych genów potomstwu. Jeśli pomimo istniejącego zagrożenia para decyduje się na dziecko, to dzięki wykonanym wcześniej badaniom lekarz prowadzący ciążę będzie mógł lepiej kontrolować jej przebieg. Pozyskane informacje pozwolą również na podjąć właściwych kroków tuż po narodzeniu dziecka. Świadomość istniejącego zagrożenia może wydawać się przerażająca, ale w rzeczywistości zwiększa szansę na przejście okresu ciąży bez większych komplikacji i zapewnienie większego bezpieczeństwa dziecku już po jego narodzeniu.

Odpowiednia suplementacja

Większość kobiet dba o stosowanie odpowiedniej suplementacji w czasie ciąży. Warto jednak pamiętać, że taką suplementację kobieta powinna rozpocząć znacznie wcześniej, jeszcze przed ciążą. Na miesiąc przez planowanym poczęciem zaleca się kobietom przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 0,4mg dziennie. Oczywiście kawas foliowy powinien być także przyjmowany przez kobietę, gdy już zajdzie w ciążę, do końca pierwszego trymestru. Suplementacja kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób u dziecka, w tym wad wrodzonych cewy nerwowej. Planując ciążę, szczególną uwagę należy zwrócić również na witaminę A. Jej nadmiar w organizmie kobiety zwiększa ryzyko różnego rodzaju nieprawidłowości w rozwoju płodu. Dlatego kobieta planująca ciążę, powinna sprawdzić skład przyjmowanych preparatów witaminowych i zrezygnować z tych, w których składzie znajduje się witamina A lub beta-karoten (prowitamina A). Odpowiednio zbilansowana dieta jest wystarczająca.

Wizyty u stomatologa

Kobieta planująca ciążę, w sposób szczególny powinna zadbać o swoje zęby. Wizyta kontrolna u stomatologa pozwoli wykryć ewentualne ubytki i je wyleczyć. Dodatkowo można wykonać zabieg fluoryzacji i skalingu, co pomoże zabezpieczyć zęby przed próchnicą przynajmniej na kilka miesięcy. Wahania hormonalne w czasie ciąży sprzyjają stanom zapalnym dziąseł, szybszemu narastaniu płytki nazębnej i powstawaniu korzystnego środowiska dla bakterii odpowiedzialnych za próchnicę zębów. Podejmując działania profilaktyczne i lecząc zęby jeszcze przed zajściem w ciążę, ryzyko utraty zębów i chorób dziąseł już w czasie jej trwania będzie zdecydowanie mniejsze.

Świadome planowanie dziecka i stosowanie się do zaleceń ginekologa to najprostszy sposób na uniknięcie ewentualnych komplikacji i łatwiejsze przebrnięcie przez cały okres ciąży. Trzeba mieć świadomość, że ciąża to wyzwanie i duże obciążenie dla organizmu kobiety. Jeśli jednak dobrze się do niej przygotuje, to nie tylko łatwiej będzie przez nią przejść, ale i ryzyko powikłań ciążowych będzie zdecydowanie mniejsze.

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

01
Kącik dla dzieci
02
Punkt szczepień
03
Rejestracja
10
Rejestracja
04
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
05
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
06
Gabinet lekarski
07
Gabinet lekarski
08
Poczekalnia
09
Poczekalnia
11
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

 

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908