Profilaktyka diagnostyka leczenie

Spersonalizowana dieta to wykaz produktów odpowiadających specyficznym potrzebom konkretnej osoby. Warto pamiętać, że każdy z nas jest nieco inny, w związku z czym korzystanie z gotowców (popularnych diet opisanych w sieci), zwłaszcza w przypadku osób o pewnych obciążeniach, na przykład z alergiami pokarmowymi, zwyczajnie mija się z celem. Wizyta u dietetyka powinna pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących zasad prawidłowego żywienia.

Kto powinien zajrzeć do dietetyka?

Z pomocy wykwalifikowanego dietetyka może skorzystać każdy, komu zależy na zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych. Najczęściej są to osoby, którym zależy na zrzuceniu balastu nadprogramowych kilogramów. Niekiedy są to również osoby, które chcą przybrać na masie (chcą przytyć), ale ważne jest dla nich również to, by była to możliwie czysta masa mięśniowa. Do dietetyków wybierają się również osoby, które muszą zmienić swoją dotychczasową dietę ze względu na chorobę lub alergię pokarmową. W tym drugim przypadku, przed opracowaniem nowej diety należy wykonać specjalistyczne badania alergologiczne, które potwierdzą lub wykluczą uczulenie na określony rodzaj pokarmu. Warto pamiętać, że lekceważone alergie pokarmowe nie tylko w negatywny sposób odbijają się na samopoczucie uczulonej osoby, ale w skrajnych przypadkach mogą być również poważnym zagrożeniem dla jej zdrowia, a nawet życia.

Gdy konieczność zmiany dotychczasowej diety wynika z choroby, takiej jak cukrzyca lub niewydolność wątroby, wizyta u dietetyka wydaje się wręcz koniecznością. Oczywiście lekarz może wskazać główne grupy produktów, których powinna unikać chora osoba, ale to dietetyk pomoże w ułożeniu zbilansowanej diety dopasowanej do specyficznych potrzeb żywieniowych takiej osoby. Wielu chorych zmuszonych do wykluczenia z codziennej diety produktów, z których korzystali całe życie, nie wie czym je zastąpić i w tym zakresie pomoc wykwalifikowanego dietetyka jest po prostu nieoceniona.

Jak układana jest prawidłowa dieta?

Przy opracowywaniu diety dla dietetyka najważniejsze jest ustalenie składu ciała danej osoby, poznanie jej stylu życia i określenie ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych względem przyjmowania niektórych grup produktów spożywczych. Mając te dane, dietetyk może wyznaczyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu takiej osoby, a następnie przygotować dla niej dietę na redukcję (na odchudzanie), masę (na przytycie) lub dietę uwzględniającą specyficzne potrzeby żywieniowe, które wynikają z alergii pokarmowej lub choroby.

Dietetyk może sugerować przejście na dietę:

  • niskotłuszczową,
  • niskowęglowodanową,
  • wegańską,
  • uwzględniającą niski indeks glikemiczny,
  • jednoskładnikową,
  • rozdzielną,
  • bezglutenową,
  • bezlaktozową.

Prywatna wizyta u dietetyka w Polsce to koszt rzędu kilkudziesięciu, a niekiedy kilkuset złotych. Zwykle proces doboru diety nie kończy się na pojedynczej wizycie. Potrzebne są kolejne wizyty kontrolne, tak by dostosowywać dietę do zmieniających się potrzeb żywieniowych danej osoby i ocenić, czy aktualnie dobrana dieta spełnia swoje zadanie. Ale warto zainwestować, bo korzyści z prawidłowego żywienia są duże.

Odpowiednio skomponowana, a przez to pełnowartościowa i dobrze zbilansowana dieta wywiera zauważalny, pozytywny wpływ na jakość życia osoby, która zdecydowała się na skorzystanie z usług dietetyka. Co równie ważne, dobra dieta w szybkim czasie przynosi zauważalne zmiany w wyglądzie osoby, która chciała schudnąć lub przytyć, a w przypadku osób z alergią pokarmową, pomaga w neutralizacji wielu wcześniejszych dolegliwości.

Centrum Medyczne Multimedic zaprasza do poradni dietetycznej - nie czekaj umów się już dziś: rejestracja telefoniczna: 81 307 04 48

  

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Nasza przychodnia - galeria

01
Kącik dla dzieci
02
Punkt szczepień
03
Rejestracja
10
Rejestracja
04
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
05
Gabinet diagnostyczno - zabiegowy
06
Gabinet lekarski
07
Gabinet lekarski
08
Poczekalnia
09
Poczekalnia
11
Kącik dla mam karmiących
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

 

Email: centrum.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48, 570 880 908