Profilaktyka diagnostyka leczenie
Profilaktyka diagnostyka leczenie

Położna edukuje kobiety ciężarne w zakresie fizjologii ciąży, rozwoju płodu, fizjologii i przebiegu porodu, połogu i opieki nad noworodkiem. Edukacja odbywa się więc jako zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne np. z zakresu opieki na noworodkiem (nauka przewijania, kąpiel itp.)

Na każdej z wizyt kobieta ciężarna może porozmawiać z położną na interesujący bądź nurtujący ją temat. Może pytać o wszystko. Jeśli nie ma pytań – położna wyedukuje ją w wybranym przez siebie temacie, adekwatnym do stanu kobiety ciężarnej tj. odpowiednio do wieku ciążowego i indywidualnej sytuacji kobiety ciężarnej.

Ciąża i poród stanowią wielkie wyzwanie dla organizmu kobiety. Jest to okres, do którego trzeba się starannie przygotować.

Przyszła mama może w dużym stopniu współdecydować o przebiegu i charakterze porodu.

Edukacja przedporodowa obejmuje większość problemów dotyczących ciąży porodu i połogu. Promowane są zachowania sprzyjające zdrowiu matki, dziecka i rodziny. 

Przyszła mama może zgłębiać informacje o metodach radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi, o tym jak znosić ból towarzyszący skurczom macicy, w jaki sposób najlepiej współpracować z położną w czasie porodu. Poznaje techniki oddechowe i relaksacyjne przydatne w czasie porodu.

Dużo uwagi poświęca się promocji karmienia piersią, problemom psychologicznym i emocjonalnym w ciąży i połogu. Zdobyta wiedza pozwala na zmniejszenie lęku w trakcie porodu i podczas opieki nad dzieckiem.

Bezpłatne zajęcia w naszej przychodni prowadzone są przez położną z wieloletnim stażem pracy, Panią Grażynę Rolak oraz Panią Karolinę Landos.

Terminy spotkań ustalamy indywidualnie.

 

Kompleksowy zakres ofery

Kompleksowy zakres ofery

Profesjonalna kadra i sprzęt

Profesjonalna kadra i sprzęt

Sprawnie i szybko

Sprawnie i szybko

Marek

„Nowa przychodnia w centrum Dominowa. Blisko i krótki czas ocekiwania to dla mnie największe zalety.”

Witold

„Szukałem dobrej przychodni dla swoich dzieci. Po kilku wizytach wiem że znalazłem.”

Agata

„Jestem zadowolona bo wizytę można umówić na konkretną godzinę i zawsze są na czas.”

Grzegorz

„Prowadzę firmę, czas i sprawna obsługa są dla mnie kluczowe. Jak dotąd nie zawiodłem się na MultiMedic”

Centrum medyczne MultiMedic

Dominów, ul. Rynek 6 lokal 1
20-388 Lublin

Email: cm.multimedic@wp.pl
Rejestracja: 81 307 04 48
Pielęgniarka: 570 880 908
Położna: 570 880 608

Kontakt